Закарпатський нардеп підбив підсумки позачергового засідання ВРУ

У понеділок, 13 квітня, народні депутати зібралися для участі у позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України за вимогою Президента України.

Відкрилося воно трохи пізніше 14-ї години і тривало майже дві години.

Зареєструвалися 357 народних обранців, це дуже непоганий показник для такого непростого періоду, коли країна перебуває у надзвичайній ситуації, яку спричинила пандемія коронавірусу.

Першочерговим завданням засідання був розгляд змін до Державного бюджету на 2020 рік. Законопроєкт з цього питання розглядався 30 березня, але був відправлений на доопрацювання для повторного першого читання.

Простими словами, він був забракований самою ж монобільшістю, і знадобилося цілих два тижні спільної роботи Уряду, Комітету з питань бюджету, інших підрозділів парламенту для внесення суттєвих коригувань його змісту.

Обговорення документа, представленого особисто Прем’єр-міністром Д.Шмигалем, відбувалося за скороченою процедурою. Обмежилися лише виступами по одному  від профільного комітету, фракцій та груп. У більшості виступів, на жаль, переважала політика, інтереси якої домінували над конструктивізмом. Це відбилося і на голосуванні.

Законопроєкт за реєстраційним номером 3279-д  був прийнятий майже о 15-й годині за основу і потім одразу в цілому 249 голосами «за», з яких 226 належать фракції «Слуга народу», групам «Довіра» – 15, «За майбутнє»- 5 і позафракційним депутатам – 3 голоси.

Отже три депутатські  фракції, не буду їх перераховувати, вони відомі,  у повному складі з присутніх у залі фактично були проти таких змін до бюджету.

Коротко про сутність змін. Створено у складі Державного бюджету Фонд боротьби з коронавірусом та його наслідками у розмірі 64,7 млрд гривень. Збільшено видатки Міністерства охорони здоров’я на 16,4 млрд гривень і разом з іншими видатками  фінансування медицини зростає у півтора рази.

Видатки Пенсійного фонду збільшуються на 29,7 млрд гривень, Мінсоцполітики – на 19,5 млрд гривень. Тобто, передбачаються кошти на фінансування усіх прийнятих раніше заходів із захисту медичних працівників, пенсіонерів, безробітних, представників малого бізнесу тощо.

При цьому, збережено кошти на будівництво доріг, регіональний розвиток, підтримку аграріїв та інші заходи, завдяки яким економіка країни буде відроджуватися після, так би мовити, вимушеного простою.

Як влучно  сказав у виступі від депутатської  групи «Довіра» мій колега Олег Кулінич, ідеальних рішень і тих, що всіх влаштовують, не буває. Це стосується такого компромісного, виходячи з наявних не цей час можливостей, рішення про зміни до бюджету. Буде потреба – будуть вноситися ще необхідні зміни. Все залежить від наступного розвитку подій, як у нас в країні, так і у світовій економіці в цілому.

Далі було прийнято без обговорення ще п’ять законів, внесених у порядок денний, які були готові до розгляду. Вони стосуються різних сфер діяльності і є корисними для країни.

Але не менш важливим для майбутнього, ніж внесення змін до бюджету, було завдання по розблокуванню прийнятого 30 березня ц.р. закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Адже незгодні з цим рішенням депутати подали майже півтора десятки проєктів постанов щодо скасування цього закону, чим зупинили можливість його проходження на підпис президента.

Тут також була суцільна година політичних заяв і  погроз діючій владі.  Знову лунало в різних варіаціях обґрунтування зради і початку кінця української державності.  Все це через закон про обіг земель, якому і в дію вступати, якщо  нарешті отримає юридичну  силу,  лише в середині наступного року.

Жодна із внесених постанов по факту не мала підтримки. Про це ні в кого і сумніву не було. Просто позмагалися колеги у політичному красномовстві, скориставшись процедурним правом затягти  час, принаймні, на два тижні.

Попереду аналогічна ситуація і з так званим банківським законом,  до другого читання по якому внесено понад 16 тисяч поправок. Що відбувається в нашому вищому законодавчому органі?! Чекаємо наступного позачергового засідання, воно відбудеться незабаром.

Валерій Лунченко, народний депутат України

Відправ другу:
Залишіть коментар