Закарпатський нардеп Валерій Лунченко розповів про перебіг минулого пленарного тижня

Хід цього пленарного тижня був заздалегідь прогнозованим.

Минулого тижня парламент увійшов у розгляд за повною процедурою законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення і зупинився на 216-й поправці з понад чотирьох тисяч, внесених народними депутатами.

Тож після традиційних виступів від фракцій і груп, згідно з регламентом, було продовжено розгляд наступних поправок до згаданого законопроєкту.

Кожний день у пленарній залі розпочинався з хвилини мовчання за загиблими на Майдані гідності, адже минуло рівно п’ять років з тих буремних подій, а також за усіма, хто загинув за Україну, захищаючи її державність та суверенітет.

Окрім того, багато уваги у виступах було приділено питанням евакуації наших співвітчизників з китайської провінції Ухань – епіцентру спалаху нового короновірусу, що спричиняє велику смертність хворих.

Ця акція, що викликала неоднозначну реакцію в суспільстві, продовжує хвилювати людей, які критично поставилися до дій як центральної, так і місцевої влади. Населення невдоволене організацією як самої евакуації, так і вжитими заходами по недопущенню розповсюдження цього вірусу у країні. Проте, це тема окремої розмови.

Засідання з вівторка і до кінця роботи у четвер присвятили розгляду майже тисячі поправок до законопроєкту про обіг земель. Для завершення цієї роботи знадобиться щонайменше ще два пленарні тижні. Отож, прийняття закону можна очікувати, якщо на це будуть голоси, не раніше квітня. Можливо, я і помиляюся в датах, час покаже.

У п’ятницю, як і домовилися на погоджувальній раді, замість запитань до Уряду, заслухали звіт прем’єр-міністра за час роботи практично з 1 вересня минулого року. Попередньо депутатам було надано письмову версію документа, і в середу він розглядався на засіданні профільного комітету.

Можливо, тому регламент звітування прем’єра О.Гончарука, співдоповідей та запитань-відповідей загалом склав менше години, у тому числі, на сам звіт припало лише 20 хвилин.

Ну, що можна ґрунтовно викласти за 20 хвилин? Звісно, це дуже обмежений термін. Тому у виступах від опозиції, та й не тільки, лунало дуже багато критики на дії Уряду і персонально його керівника за той стан економіки, який наразі спостерігаємо, і за певні провали четвертого кварталу 2019 року. Позиція ж доповідача зводилася до тези, що країна на правильному шляху, програми виконуються, мовляв, все буде добре.

Однак, при цьому було сказано про необхідність перегляду у найближчий час макроекономічних показників і та про доцільність змін до державного бюджету, очевидно, у бік зменшення через певні значущі причини.

Рішення по звіту не приймалися, оскільки ще не завершився рік роботи по виконанню ухваленої програми Уряду, тобто ще діє імунітет на відставку. Гадаю, найближчі місяці стануть вирішальними для остаточної оцінки досягнень цього складу вищого виконавчого органу та його членів, адже з провалами в державній роботі парламент миритися не стане.

Наступний тиждень депутати працюють в округах і зберуться на пленарні засідання на початку березня.

Валерій Лунченко, народний депутат України

Відправ другу:
Залишіть коментар