Жир допомагає боротися з інфекціями - вчені

Жирові клітини мишей при зіткненні з бактерією золотистого стафілокока починають виробляти речовину під назвою кателіцідін.

Група вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявила, що жир може відігравати важливу роль у боротьбі з інфекційними захворюваннями, повідомляє New Scientists.
Так, було з’ясовано, що жирові клітини мишей при зіткненні з бактерією золотистого стафілокока починають виробляти речовину під назвою кателіцідін.
Кателицидін, будучи, в освою чергу, протимікробну пептидом (фактично антибіотиком), починає взаємодіяти з мембраною бактерії, руйнуючи її. Крім того, ця речовина здатна боротися з вірусами, хоча вчені до кінця поки і не з’ясували, як саме.
Вирощена в лабораторних умовах генетично модифікована миша, що володіє набагато меншим запасом жиру, показала в рамках контрольних тестів набагато гірший результат протистояння тій же інфекції.
Вчені повідомляють, що в людських жирових клітинах також міститься кателіцідін, і тому в нашому тілі він працює аналогічним чином – допомагає організму захищатися від інфекційних атак.
Проте вчені застерігають, що наявність більшого запасу жиру зовсім означає більш ефективний захист.
Відправ другу:
Залишіть коментар