Цього разу в Тячівському районі вдалося уникнути значних підтоплень.
Річки розлилися полями, та до населених пунктів вода не дійшла. Та зважаючи на гіркий досвід, який, до прикладу мають вже жителі села Руське Поле, а їх підтоплювало декілька разів, люди вирішили не чекати та стали самі будувати захисну дамбу, аби не пустити воду у село.
Ще 400 мішків, каже староста села Руське Поле Василь Мірявець, вони мають у резерві на такі випадки підтоплень. Чоловік додає, цього разу їм пощастило і вода не досягла критичного рівня, відповідно, підтоплення зазнали тільки сільські угіддя, на відміну від попередніх паводків, які селяни також добре пам’ятають.
Про те, що їх село може підтопити, місцеві дізнались пізно вночі, каже пані Марія. Реагувати їм довелося відразу.
Місцеві кажуть, добре знають всі точки в яких місцях зазвичай проривається вода. Відповідно оперативно з самого ранку люди долучилися до роботи, зводили дамбу, аби в разі підйому рівня води перекрити їй шлях до села.
Василь Мірявець каже, що працювали на місці як діти, так і пенсіонери. Люди постійно контролювали рівень води та сподівались на краще.
Берегоукріплення проблемних ділянок наразі, каже Василь Мірявець, має бути пріоритетом для чиновників усіх рівнів. Бо ситуація, в якій закарпатці опинися сьогодні – попереджувальний сигнал перед можливим паводком, який чекає на наш край восени, додає чоловік.
Голова Тячівської районної державної адміністрації Василь Дем’янчук каже, що роботи в літній період на них чекає чимало, адже цей паводок показав, в яких місцях побудова дамб та берегоукріплення має стати першочерговим завданням.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)