Журналісти розповіли про монетизацію та верифікацію державних пільг

Чи законно громадянин отримує пільгу, субсидію чи іншу допомогу від держави? Тепер це перевірятимуть.

Ба більше, якщо виявитться, що людина все ж таки не мала на них права – гроші доведеться повернути. Ще одне нововедння – державні пільги так само, як і субсидії , віднедавна громадяни можуть отримувати в грошовій формі, як готівковій так і безготівковій. Та не варто забувати, що родина має право лише на один вид пільги, кажуть в управліннях соціального захисту населення.

Хтось прийшов до управління соціального захисту населення Мукачівської РДА вже оформити субсидію, а хтось лише дізнатись, чи має на неї право. Люди, кажуть, ціни на комунальні послуги немалі, а тому, якщо мають право на державну допомогу, залюбки скористаються такою можливістю. За словами начальника управління, у виплаті станом на 1 січня до управління соцзахисту Мукачівської РДА звернулось майже 24 тисячі пільговиків різних категорій населення, які претендують на державну допомогу.

За словами працівників управління, наприкінці 2019 –го у виплатах пільг відбулись певні зміни. Зокрема, отримувати пільгу заявники можуть в грошовій формі, як в готівковій , так і безготівковій. Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення та подати відповідну заяву. А от вже сума самої пільги залежить від багатьох чинників, варто додати, родина має право лише на один вид допомога.

Це або пільга або субсидія. Також працівники управління нагадуть, отримувачі пільг та субсидій повинні повідомляти про дорогі покупки, до прикладу , автівки або ж квартири, про одруження когось з членів родини або ж отримання спадщини. Якщо ж людина втратила право на пільгу, а продовжувала її отримувати, кошти доведеться знову повернути державі.

Для можливості перевіряти законність отримання пільг, ще наприкінці минулого року Верховна Рада ухвалила, а президент підписав закон про верифікацію та моніторинг державних виплат. Якщо ж людина втратила право на пільгу, а продовжувала її отримувати, кошти доведеться знову повернути державі. Для можливості перевіряти законність отримання пільг, ще наприкінці минулого року Верховна Рада ухвалила, а президент підписав закон про верифікацію та моніторинг державних виплат.

За словами працівників управління соцзахисту Мукачівської РДА, перевірка стосуватиметься усіх отримувачів державних допомог. Найбільша сума, яку отримувачу субсидії в Мукачівському районі доведеться повернути склала 30 тис грн. Всього ж за словами працівників управління соціального захисту за попередні роки незаконно отримали державної допомоги громадяни на 500 тис. грн. Для того, щоб справа не дійшла до суду, кажуть в управлінні соцзахисту, варто про всі зміни в родині та дорогі покупки повідомляти заздалегідь.

Відправ другу:
Залишіть коментар