У пік сезонних захворювань закарпатці надають перевагу антибіотикам?

Щороку в зимовий період зростає рівень захворюванності на ГРВІ, а також загострюються хронічні захворювання причиною яких можуть бути віруси або бактерії.


Для великого відсотку людей при різних симптомах застуди стало звичним і майже правилом не звертатися до лікарів, а займатися самолікуванням. У пік захворюванності на ГРВІ , як тільки захворіло горло, з’явився кашель, нежить до аптек відразу звертаються люди і неконтрольовано купляють різні медикаменти в тому числі антибіотики, не розуміючи користь чи шкоду вони наносять здоров’ю.

Лікувати застуду антибактеріальними препаратами недоцільно і небезпечно, адже антибіотики не здатні знищувати віруси і саме тому такі ліки при грипі або застуді можуть нашкодити організму людини.

Гасло «Самолікування шкідливе для вашого здоров’я» – надзвичайно актуальне для теми неконтрольованого вживання антибіотиків. Питання щодо призначення антибіотиків досі не достатньо врегульовано, але кожна людина повинна нести відповідальність за себе та за своїх близьких.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як закарпатцям відрізнити ГРВІ від небезпечного грипу?

Антибіотики потрібно приймати лише за призначенням лікаря, велика увага повинна приділятися профілактиці захворювань та вчасно робитися щеплення проти грипу та інших небезпечних інфекцій.

Неконтрольоване вживання антибіотиків є небезпечним, тому що у бактерій формується стійкість, (резистентність) до антибактеріальних препаратів і це означає, що в майбутньому довше і дорожче прийдеться лікувати інфекційні захворювання та післяопераційні ускладнення і не виключаючені навіть летальні випадки від антибіотикорезистентності.

Антибіотики є дієвими засобами для лікування запальних процесів збудниками яких є бактерії.

Якщо при вірусній інфекції через два-три дні не знижується температура, можна запідозрити ускладнення ще й бактеріальним збудником, оскільки віруси дуже послаблюють імунітет, в такому випадку лікар може прописати хворому антибіотики. Найбільш дієвим лікування є тоді, коли діагноз підтверджений лабораторними дослідженнями.

Лікар вчасно призначивши аналіз на бактеріологічний посів має можливість підтвердити інфекційне походження захворювання , отримати інформацію про склад мікрофлори в залежності від місця локалізації запального процесу.

Посів вказує не тільки на вид мікроорганізмів, але і дозволяє визначити антибіотикограму. На підставі результатів бактеріологічного дослідження призначаються антибактеріальні препарати, які будуть максимально ефективні в даному випадку.

Окрім визначення чутливості до антибіотиків також можна з`ясувати дієвість на бактеріальну флору бактеріофагів, які теж здатні боротися з хвороботворними бактеріями, при чому майже не викликаючи побічних дій на організм.

В медичній лабораторії Астра-Діа на базі власної бактеріологічної лабораторії виконуються бактеріологічні посіви на мікрофлору з ідентифікацією збудника та визначенням його чутливості до антибіотиків і бактеріофагів!

Відправ другу:
Залишіть коментар