У Закарпатській обласній лікарні виконали рідкісну операцію на трахеї

У торакальному відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака виконали рідкісну операцію – комбіновану циркулярну резекцію трахеї з формуванням трахеального анастомозу. Складні реконструктивно-пластичні операції на трахео-бронхіальному дереві виконуються тільки у відділенні торакальної хірургії ЗОКЛ ім. А. Новака і більше в жодному лікувальному закладі області. Про це розповіли на сайті Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака.

Пацієнт, з важкою патологією трахеї та бронхів, був госпіталізований з Тячівської районної лікарні, де йому в ургентному порядку була зроблена трахеостомія (хірургічна операція, що полягає у розтині передньої стінки трахеї з подальшим уведенням до неї спеціальної трубки або утворенням постійного отвору).

«До нас у відділення чоловік поступив у важкому стані з вираженою механічною задишкою (не зважаючи на те, що в нього була поставлена трахеостомічна трубка, через яку він мав дихати) та ознаками клінічної механічної асфіксії. При ендоскопічному обстеженні, було виявлено, що ділянка оболонки слизової трахеї кінця трахеостомічної трубки уражена у вигляді фіброзно-грануляційного стенозу до двох міліметрів просвіту. Було прийнято рішення відразу готувати пацієнта до хірургічного втручання. На жаль, під час планування, у хворого 2 рази була зафіксована зупинка серця. Під час реанімування ми ввели у трахею пацієнту через трахеостомічний отвір інтубаційну трубку. Коли стан стабілізувався, він був взятий на операцію», – зазначає завідувач торакального відділення Закарпатськлої обласної лікарні Ігор Келемен.

За словами Ігоря Келемена, такі операції дуже складні у технічному виконанні.

У цьому випадку оперативне втручання тривало 9 годин. Вже на другий день після операції, пацієнт зміг самостійно дихати. У післяопераційному періоді ускладнень не було. Чоловік був виписаний додому з рекомендаціями, без трахеостомічної трубки та будь-яких додаткових дренажів, самостійно дихаючи з фізіологічно відновленим просвітом трахеї.

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар