Як закарпатцям уникнути зростання кількості захворювань, переданих статевим шляхом?

Статеві відносини є важливою частиною нашого життя. Це шлях до співпереживання і взаємної ніжності, хвилювання та насолоди. Для когось секс являється питанням тривалих відносин, а деякі люди займаються коханням без стійких взаємовідносин. 

Випадкові сексуальні відносини стали причиною різкого зростання кількості захворювань переданих статевим шляхом. Нещодавно ми розповідали про поширену групу вірусів, так званий ВПЛ – вірус папіломи людини, який є однією з найпоширеніших причин, що провокують захворювання сечостатевої системи.

Найчастіше вірус папіломи людини передається статевим шляхом, включаючи оральний секс. Більшість ж видів ВПЛ не несуть загрози, однак частина вірус папіломи являються онкогенними. В особливий зоні ризику – жінки.

Саме ВПЛ часто являється першопричиною одного з найпоширеніших онкозахворювань в Україні – раку шийки матки. Детальніше про цей недуг та методи діагностики читайте в нашому матеріалі – Що закарпатцям відомо про вірус папіломи людини?

Отож, через недостатню інформованість  багато людей думають, що небезпека зараження під час випадкового статевого акту перебільшена. Реальність свідчить, що необхідно думати про безпеку до, а не після статевого контакту.

Збудниками хвороб, що передаються статевим шляхом є дрібні організми (віруси або бактерії), що живуть у різноманітних рідинах людського організму, таких як кров, сперма і вміст піхви.

На сьогодні нараховується понад 20 інфекцій, які передаються статевим шляхом. Вони характеризуються високою контагіозністю і швидким розповсюдженням у певних групах населення.

Найбільш характерні загальні симптоми більшості хвороб, що передають статевим шляхом: свербіж, незвичні виділення зі статевих органів, прискорене і хворобливе сечеспускання. Іноді захворювання протікає безсимптомно.

Деякі симптоми проходять без лікування, але це не означає, що хвороба минула, тому що збудник залишається в організмі і людина стає джерелом зараження для інших. У той же час захворювання може загостритися знову, і цього разу буде протікати набагато тяжче.

Зрозуміло, що в зоні ризику знаходяться обидва партнери. Варто розуміти, що, як у чоловіків, так і в жінок в інтимній зоні тіла є власна мікрофлора з наявними як корисними потрібними мікроорганізмами так і непотрібними хвороботворними.

Для якісного аналізу мікрофлори обох партнерів проводяться дослідження на урогенітальний мікробіоценоз – андрофлор (у чоловіків) та фемофлор (у жінок).

Такі дослідження дають змогу виявляти умовно та безумовно патогенні мікроорганізми, що колонізують урогенітальний тракт партнерів.

Андрофлор

Наші чоловіки не люблять ходити по лікарях і живуть за принципом «Нічого не болить, значить, здоровий». Не дивно, що заклики лікарів-урологів раз на рік наносити їм візит залишаються для багатьох чоловіків просто словами. І дуже даремно, адже хвороби сечостатевої системи є провідною причиною порушення не тільки репродуктивної, тобто дітородної функції у чоловіків, а й позначаються на загальному здоров’ї.

Багато фахівців схильні вважати, що пріоритетними збудниками інфекцій сечостатевих органів у чоловіків є облігатні патогени – збудники інфекцій, що передаються статевим шляхом: Neisseria gonorrhoeae (гонорея), Chlamydia trachomatis (хламідії), Trichomonas vaginalis (трихомоніаз), Mycoplasma genitalium (мікоплазмоз).

Однак часто ці мікроорганізми можуть не виявлятися навіть при наявності вираженої клінічної картини. Як правило, такі випадки асоційовані з умовно-патогенною мікрофлорою.

Найсучаснішим та точним дослідження на виявлення різного роду статевих інфекцій у чоловіків являється Андрофлор-скрін.

Це комплексне дослідження з використанням технології ПЛР (Полімеразна ланцюгова реакція) в режимі реального часу, дозволяє виявляти безумовно патогенні мікроорганізми, що колонізують урогенітальний тракт, і дати оцінку стану біоценозу, тобто кількісних і якісних змін складу мікрофлори, а також визначити ступінь вираженості дисбалансу умовно-патогенної і нормофлори.

Метод дозволяє кількісно визначити склад мікрофлори урогенітального тракту у чоловіків, по 25 показникам.

У найсучаснішій закарпатській лабораторії Astra-Dia ви маєте змогу здійснити згадуване дослідження та отримати самі якісні результати по кожному показнику кількісно.

Ефективним дослідженням являється і під час діагностики та моніторингу ефективності лікування інфекційно-запальних захворювань сечостатевої системи чоловіків: уретриту, баланопостита, простатиту, орхіту, епідидиміту, чоловічого безпліддя та ін.

З варіантами досліджень “Андрофлор” в лабораторії «Астра-Діа» ви можете ознайомитися за посиланням.

Фемофлор

Те саме стосується і жінок, які рідко переймаються своїм інтимним здоров’ям та звертаються до лікарів коли характерні симптоми вже немає сил терпіти.

Фемофлор-16 – комплексне дослідження мікробіоценозу урогенітального тракту жінки, яке можна здійснити в провідній регіональній лабораторії Астра-Діа.

Мікробіоценоз піхви – складна і збалансована система, яка містить різні сапрофітні і умовно-патогенні мікроорганізми.

Більше 80% мікробіоценозу сечостатевих шляхів жінки складають лактобактерії, або палички Додерлейна. Вони вистилають товстим шаром епітелій піхви і перешкоджають проникненню патогенних мікроорганізмів. Здатність лактобактерій перетворювати глікоген в молочну кислоту обумовлює їх роль у формуванні вагінального pH. Зниження кількості лактобактерій, або паличок призводить до дисбактеріозу піхви, і характерно для бактеріального вагінозу.

Склад бактеріальної флори жінки залежить від віку. Так, у дівчаток до періоду статевого дозрівання мікрофлора представлена коками – в основному, епідермальним стафілококом, негемолітична стафілококом, а також коринебактериями, ентеробактеріями.

У міру статевого дозрівання склад виділень піхви змінюється – збільшується вміст лактобактерій і зменшується кількість коків аж до майже повного їх зникнення.

Методика Фемофлор призначена для детальної оцінки мікробіоти піхви і є на даний момент одним з найбільш інформативних способів виявлення дисбіотичних змін. Дослідження Фемофлор-16 дозволяє виявити 16 сапрофітних, умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів.

Підсумки

Реальна загроза здоров’ю наступного покоління – це інфекції, що передаються статевим шляхом, частота яких з кожним роком збільшується. Тому особлива увага має приділятися статевому вихованню підлітків, своєчасній діагностиці і проведенню ефективного лікування певної інфекції.

А достовірні аналізи дають змогу поставити правильний аналіз та призначити ефективне лікування.

Сайт лабораторії: https://astra-dia.ua/

Номер телефону: (0312)-64-46-75067-312-66-69050-338-17-48

*Партнерський матеріал

Відправ другу:
Залишіть коментар